ABG10A50M220
Mfr.Part #:
ABG10A50M220
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 22 µH 20 % 3.6 A 50 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)50 mΩ
Inductance22 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypePower Inductor
PackagingReel
Saturation Current5.8 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Height - Seated (Max)5.1 mm
Current Rating3.6 A